آموزش مسواک زدن

دندانپزشک شیراز

خیلی مهم است که علاوه بر بکار بردن خمیر دندان مناسب به مدت حداقل 2 دقیقه دندانها به ردیف مسواک زده شود تا هیچ ناحیه ای را رد نکرد. ناحیه ای که مسواک زده نشود اجازه میدهد که پلاک به رشد کردنش ادامه دهد. بهتر است مسواک با موهای نرم یا متوسط با سر کوچک انتخاب کرد.

آموزش

متخصص لثه در استان فارس

مسواک را به طور محکم نگه داشته موهای سر مسواک را با زاویه 45 درجه نسبت به لبه لثه نگه داشته، دقت کنید که موهای سر مسواک با قسمت کمی از مارجین لثه تماس داشته باشد.

متخصص لثه در شیراز

مسواک را روی مولر یا دندان آخر قرار داده و حرکت اسکراب عقب و جلو انجام داده، مسیر حرکت مسواک از ناحیه خلف دهان به سمت جلو بوده و سعی کنید که مسواک زدن به صورت Overlap باشد و بیش از 2 دندان را همزمان مسواک نکنید. همیشه از ناحیه خلف شروع کرده و به آرامی به سمت قدام حرکت کنید.

متخصص جراحی لثه و ایمپلنت در شیراز

همیشه موقع تمیز کردن سطوح خارجی دندان ها، مسواک را افقی، و برای سطوح لینگوال هر دو فک مسواک را عمودی در دست بگیرید.

دکتر دندانپزشک در شیراز

از فشار زیاد و حرکات سریع جلوگیری کرده و تماس با مارجین لثه به دقت انجام شود و از مسواک زدن شدید و بنابراین آسیب به لثه جلوگیری شود.

موقعی که می خواهید مسواک بزنید از یک ردیف به طور منظم شروع کرده (keep using the same sequence) به طور مثال قسمت داخلی خلف فک پایین 15 ثانیه و سمت راست فک پایین 15 ثانیه سپس قسمت خارجی سمت چپ 15 ثانیه و متعاقب آن قسمت خارجی سمت راست 15 ثانیه و سپس به طور مشابه در فک بالا انجام شود. در آخر سطح جونده را با حرکات اسکرابینگ آرام مسواک کنید. مسواک را موقعی که موهای سرش شروع به باز شدن می کنند باید عوض کرد.

پخش ویدیو