استفاده از تمیز کننده های زبان

وبلاگ جراح و دندانپزشک شیراز

تمیز کردن زبان علاوه بر روش های روزانه روتین مفید است. خیلی از باکتریها میتوانند در شیارهای پشت زبان که موج بوی بد دهان میشود یافت شود. به وسیله مسواک زدن یا اسکرابینگ زبان این مشکل میتواند به طور کامل حل شود. یکی از مشکلاتی که در زمان تمیز کردن زبان وجود دارد این است که میتواند باعث رفلکس gag مخصوصاً اوایل کاربرد آن شود. این مسئله معمولاً وقتی از روش مسواک زدن استفاده میشود نسبت به روش اسکرابینگ بیشتر اتفاق میافتد. بیشتر افرادی که هنگام صحیح این کار را انجام میدهند مشکل کمتری نسبت به هنگامی که در عصر انجام میدهد دارند.

آموزش

انواع مختلفی از تمیز کردن زبان وجود دارد موثرترین نوع آن به نظر می آید که به فرم لوپ است و میتوان تا آنجا که میشود آن را به سمت خلف تر قرار داد.

جراح و دندانپزشک در شیراز
وبلاگ مهدی خادمه الرسول

تا حد امکان زبان را از دهان خارج کنید و به آرامی از بینی نفس بکشید. تمیز کننده زبان را تا آنجا که امکان دارد در خلف ترین ناحیه زبان قرار داده، به آرامی فشار دهید تا زبان مسطح شود. از تماس کامل بین تمیز کننده و زبان مطمئن شوید.

دکتر دندانپزشک در شیراز

تمیز کننده را به آرامی به جلو بکشید. ناحیه میانی زبان را با لبه برجسته وسیله که در یک طرف آن است تمیز کنید. سطح مسطح تمیز کننده زبان را برای کناره های زبان استفاده کنید.

حرکات اسکرابینگ را به دفعات انجام دهید. دهان را چند بار بشویید. به یاد داشته باشید که تمیز کننده زبان را کاملاً بعد از کاربرد بشویید.