خلال دندان

مرکز ایمپلنت در شیراز متخصص ایمپلنت

خیلی از افراد بالغ فضای کافی بین دندان های اینسایزور و مولرهایشان دارند که اجازه می دهد از خلال دندان استفاده کنند. دارای سایزهای مختلف و از چوب می باشد. مقطع سه ضلعی دارد که از شکل فضای بین دندان تبعیت میکنند و یک بار مصرف است. وقتی که شما زمان کافی برای تمیز کردن دارید روش مناسبی است مثلاً وقتی که در ترافیک هستید.

آموزش

دکتر خادمةالرسول در شیراز

نصف خلال دندان را محکم بین انگشت شصت و اولین انگشت نگه داشته و اگر امکان داشته باشد انگشتان دیگر را روی چانه قرار دهید تا ساپورت بهتری داشته باشد. نوک خلال دندان را به وسیله مکیدن نوکش مرطوب کنید که باعث انعطاف پذیری و نرم شدن آن میشود.

دکتر خادمه الرسول بهترین جراح لثه در شیراز

قسمت مسطحش را مقابل لثه قرار دهید. در فک بالا سطح مسطحش به سمت بالا و در فک پایین سطح مسطحش به سمت پایین قرار بگیرد.

جراحی لثه در شیراز

خلال دندان را محکم از سمت خارج فضا به سمت داخل فشار داده سپس به آرامی به عقب کشیده و سپس دوباره فشار داده و حرکات اره مانند آرامی در زاویه صحیح نسبت به سطح خارج دندان انجام داده و فشار ملایم می¬تواند همزمان به لثه نیز وارد شود و این کار را چند بار تکرار کرده و طوری زاویه¬اش را نسبت به نقطه تماس قرار داده که فضای دندانی را پر کند.

موقعی که از خلال دندان در ناحیه پره مولر و مولر استفاده میکنید بهتر است که مقداری دهان را ببندید تا از کشش گونه جلوگیری کرده و حرکات راحتتر انجام شود.

با این متد تمام فضای بین دندان در سراسر دهان تمیز میشود، لثه توسط قسمت تیز خلال دندان آسیب میبیند بنابراین قسمت تیزش در فک بالا به سمت پایین به سمت بالا قرار میگیرد و اگر لثه اوایل خونریزی دارد نگران نباشد و بعد از اینکه مدتی مکرراً استفاده شود خونریزی از بین میرود.